Category:

Rendiauto

October 6th, 2016 by

Rendiauto – milleks seda vaja on? Elades suures linnas, proovivad inimesed organiseerida enda aega võimalikult targalt ja tõhusalt. Kuid seejuures on probleemiks ühistranspordiga liiklemine, kuna see nõuab märkimisväärset ajakulu. Siinkohal aitab Teid isiklik auto!

„Kui Teil aga ei ole oma autot, siis saate seda rentida taskukohase hinnaga ettevõttes SKY Autorent OÜ.“

Mida saate Teie, tasudes rendiauto eest?

 • Lai valik populaarseid automarke, mis on autojuhtide seas suures nõudluses.
 • Saab tellida autot Teie jaoks harjumuspärase mehaanilise või automaatse käigukastiga.
 • Rendiauto hinnakategooriaid on erinevaid: ökonoom, väikesemõõtmeline, keskklass, esindusliku klassi transpordivahendid, maasturid ja väikebussid
 • Teile mugav broneerimise viis: kas telefoni või e-posti teel.
 • Kiire kohaletoimetamine. Rendiauto suunatakse (transporditakse) linna piirides kohale (näiteks lennujaama, bussijaama).
 • GPS-navigaatori rent mugavaks liiklemiseks Tallinnas.
 • Spetsiaalsed istmed teie laste turvalisuse tagamiseks.

Kõik transpordivahendid on suurepärases tehnilises seisukorras. Autopargi sõidukite välimus vastab kõige kõrgematele standarditele ning nende regulaarne tehniline hooldamine ja kindlustus tagavad juhi ja reisijate kaitstuse.

Me teeme kõik, et hoida kõrget läve autorendi teenuse osutamisel meie klientidele. Ettevõte SKY Autorent OÜ – laitmatu teenindus ja mugavus.

BRONEERI-AUTO

Арендная машина

September 30th, 2016 by

Арендная машина – для чего она нужна? Живя в большом городе, люди стремятся организовать свое время грамотно и эффективно. При этом возникает проблема передвижения на общественном транспорте – ведь это требует значительных временных затрат. Выходом становится личный автомобиль!

Если же у вас нет своего авто, то в компании  SKY Autorent OÜ его можно арендовать по демократичным ценам. 

Итак, посмотрите какую выгоду Вам даст арендная машина?

 • Широкий выбор автомобилей популярных марок, которые пользуются спросом у водителей.
 • Заказать машину можно с привычной для вас механической/автоматической КПП.
 • Ценовые категории арендной машины самые разнообразные: эконом, компакт, средний класс, транспортные средства представительского класса, внедорожники и микроавтобусы.
 • Удобная вам форма брони – по телефону или электронной почте.
 • Быстрая доставка – арендная машина будет направлена (транспортирована) в любое место в пределах города (в аэропорт, на вокзал).
 • Аренда GPS навигатора для комфортного передвижения по Таллинну.
 • Специальные автокресла для безопасности ваших детей в поездке.

Все транспортные средства находятся  в прекрасном техническом состоянии. Внешний вид машин автопарка так же отвечает самым высоким стандартам. А регулярное сервисное обслуживание автомобилей и страхование обеспечит защищенность водителю и пассажирам.

Мы делаем все, чтобы держать высокую планку в сфере услуг по предоставлению любой арендной машины нашим клиентам. Компания SKY Autorent OÜ – безупречный сервис и комфорт.

арендная машина

Kuidas vähendada kütusekulu?

February 15th, 2016 by
 1. Ärge ostke rasket autot. On teada, et iga auto 500 kg tarbib umbes 700 liitrit bensiini aastas (20 tuhat km aastas läbisõidu puhul). Järelikult, kui teie auto kaalub 1000 kg, põletate te aasta jooksul umbes 1400 liitrit kütust, kui ta kaalub 1500 kg, siis 2100 liitrit jne.
 2. Kontrollige oma autot regulaarselt. Töökorras, kuid reguleerimata auto tarbib 10% rohkem kütust.
 3. Jälgige rehvirõhku. Üle 2/3 autoomanikest sõidavad rehvidel, milles on alanenud rõhk. Teatavasti suurendab rõhu alanemine (alates 2,0 kg/cm2 kuni 1,5 kg/cm2) kütusekulu  umbes 3% võrra. Rehvirõhku tuleks mõõta külmadel rehvidel. Juba peale lühiajalist läbisõitu tõuseb  rehvides rõhk.
 4. Jälgige rataste sildade olekut, et kõik oleks reguleeritud ning paigas („kalded ning jooksud“).
 5. Ärge vedage autol üleliigset koormust. Iga 50 kg lisaraskust suurendab kütusekulu 2% võrra.
 6. Sisse lülitatud kliimaseade suurendab kütusekulu umbes 10% võrra.
 7. Akende avamine sõites kiirusel üle 50 km/h tekitab samuti rohkem kütusekulu. Lisakulu suurus sõltub sellest, kui palju on aknad avatud ning kui suur on auto kiirus.
 8. Iga pidurdamine eeldab järgnevat kiirendamist, mis omakorda suurendab kütusekulu. Kui te näete, et kaks-kolm autot eespool on süttinud pidurituled, võtke jalg gaasipedaalilt ära.
 9. Ärge hoidke jalga sõitmise ajal piduripedaalil.
 10. Nõlval püsimiseks ärge hoidke autot siduri ning gaasipedaali abil. Sellise olukorra jaoks on olemas käsipidur.
 11. Vältige tipptunnil sõitmist.
 12. Selle asemel, et järsult alustada sõitu ning pidurdada, on parem on sõita aeglaselt ning sujuvalt. Eriti tihti on see viga märgatav ummikutes, kus autojuhid peavad kinni põhimõttest „peaasi, et kedagi ei peaks vahele laskma“.
 13. Ärge soojendage hommikuti mootorit täielikult. Kui temperatuuri näitaja nool liigub paigalt, võib juba hakata sõitma. Kuid gaasipedaali peab sellisel juhul vajutama nii vähe, kui võimalik, kuni mootor on täielikult soojenenud.
 14. Valige õige käik. Kõrgema käigu puhul gaasipedaali täielikult alla surudes ei õnnestu teil normaalset sõiduhoogu saada, samal ajal tarbib auto ka liigselt kütust. Kohe, kui olete hoo sisse saanud, lülitage sisse kõrgeim käik.
 15. Ärge kihutage. 80-ndate aastate autodel on kütusetarve 110 km/h puhul 25% suurem kui 90 km/h puhul.
 16. Üle ühe minuti kestva peatuse korral suretage mootor.
 17. Mida varem te vajutate gaasipedaali, seda suurem on kütuse kulu.
 18. Pidage meeles! Igasugune mootori võimsuse vähendamine toob koheselt kaasa liigse kütusekulu.

Valides rendiauto meie autopargist võite julgesti küsida, milline on sel autol kütusekulu. Meie klienditeenindajad vastavad hea meelega kõigile küsimustele ja soovitavad Teile sobiva autot.

“Automaat” või ” mehhanika” : käigukastide plussid ja miinused. Kui plaanis on auto ostmine või autorent , siis on kasulik seda lugeda.

November 24th, 2015 by

Kui saabub aeg valida uut autot, mida osta või kasutada sellist teenust, nagu autorent , siis me reeglina mõtleme sellest, millise mootori ja käigukastiga saab olema meie auto. Selles artiklis vaatleme ülalnimetatud käikude plusse ja miinuseid.

 Lihtne raske “mehhaanika”

Oma ehituselt on mehhaniline käigukast – lihsalt ehitatud agregaat, juhul muidugi, kui seda võrrelda seda sutmaatse või robotiseeritud käigukastiga. See lihtsus tingib auto odavama hinna, mis on sellise karbiga varustatud ning hoolduse ja kasutamise lihtsuse. Muide, viimase suhtes võib vaielda: mehhanilise käigukasti tööpõhimõte nõuab aktiivset juhipoolset tegutsemist ja seetõttu on inimfaktor “mehhanika” ekspluateerimisel üsna suur. Üks asi, kui mehhaanilise käigukastiga autot juhib kogenud juht, kes teab, millistel kiirustel tuleb käiku vahetada ja kes valdab ekspluatatsioonivõtteid rasketes tingimustes ( näiteks, kui auto jääb kinni lumme või liiva sisse). Hoopis teine asi on, kui autot sellise ülekäiguga juhib kogenematu. Siis on suur risk, et algaja võib niiöelda “maha matta” käigukasti üsna lühikese aja jooksul ( samal ajal kui sellise agregaadi läbijooksu maksimaalne läbijooks on ülesloetav sadade tuhandete kilomeetritega).Neil, kes ikkagi otsustas osta või rentida auto mehhaanilise käigukastiga, tasub teada kõiki plusse ja miinuseid sellist tüüpi käigukastide kohta.

 MKK plussid:
 1. Konstruktsiooni lihtsus, suhteline remondi ja hoolduse odavus.
 2. Ekspluatatsiooni suur resurss ( mõned sellist tüüpi käigukastid võivad töötada ka peale seda, kui auto “oma” mootor on juba rivist väljas).
 3. Kütuse kokkuhoid ( võrreldes automaatkäigukastiga, “mehhaaniline” auto kasutab 10-15% vähem kütust) ja kiirenduse dünaamika kõrgus.
 4. Kasuteguri kõrge koeffitsent ( mehhaniline käigukast lubab kasutada pöördemomendi ja mootori kogu võimsust).
 5. Auto kiirenduse headus ( mootori pöörete kiirenduse suurendamine), mille juures juht ise valib juhtimisstiili, reguleerides käiguvahetuse momenti.
 6. Väiksem kaal, kui automaatkäigukastiga.
 7. Mootori käivitamise võimalus süüte ja akumolaatori rikke korral.
 8. Auto äraveo võimalus evakuaatorit kasutamata, kas tugeva või pehme kinnitusega igasse kaugusse.
Mehhanilise käigukasti miinused:
 1. Ekspluatsiooni raskus algajatele ( algajad juhid seoses vajadusega kasutada sidurit võivad rikkuda nii siduri kui ka käigukasti sõlmed – näiteks eesmise käigu asemel lülitades sisse tagumise või sidurit mitte täielikult sisse lülitades.)
 2. Mootori ülekoormus ebakorrektse käikude vahetus ( puudutab samuti kogenematuid juhte, kes võivad unustadaõigeaegselt lülitada sisse alumist või ülemist astet, sundides sellega mootorit töötama võimendatud pööretega).
 3. Suurenenud, võrreldes automaatkäigukastiga, käikude vahetuse aeg ( madalamast astmest lülitudes kõrgema peale ja tagasi, kaotab mootor mõneks ajaks ühenduse vahetusega, mis viib võimsuse kaotuseni).
 4. Juhi väsimus linnatingimustes “mehhanika” ekspluatasioonis ( pidevalt peab sisse/välja lülitama käikusid).

Mugav, kuid kallis hoolduses “automaat”

Autorent- automaat käigukast

Kui mehhaniline käigukast eraldub lihtsa konstruktsiooni poolest, siis automaadil on sõlmi ja agreagaate rohkem, mis omakorda mõjutab selle valmistamise, remondi ja ekspluatasiooni hinda. Ometigi on selline kast kasutamisel mugavam, eriti sõites linnatingimustes, kuna pole nõutav pidev siduri sisse/välja lülitamine – see on juhile, kes on just ostnud või rendile võtnud auto, maitse järgi. Sellisel kombel on inimese osalus automaatkäiguvahetusel viidud miinimumini.

AKK plussid:
 1. Ekspluatasiooni kergus ( pole vajadust kogu aeg sidurit sisse lülitada).
 2. Mootori ülekoormamise riski puudumine ( “automaat”kast valib ise optimaalse momendi ümberlülitamiseks kas kõrgema või madalama käigu kasutamiseks).
 3. Kõrgema ja madalama vahelise ülemineku tegemine ilma mootori võimsuskaota.
AKK miinused:
 1. Kallis remont ja hooldus.
 2. Agregaadi suur kaal ( võrreldes mehaanilise KK).
 3. Suhteliselt väike kiirendus ( enamikus iseloomulik hüdromehhaanilistele AKK)
 4. Kõrgem, “mehhaanikaga” võrreldes kütuse kulu
 5. Pole võimalik autot pukseerida ei pehme ega tugeva ühendusega ( ainult evakuaatori abiga)
 6. Drive reziimis mootoriga pidurdamise võimaluse puudumine ( sellist tüüpi pidurdamiseks on vaja lülitada madala reziimiga käigu peale).
 7. Väike, võrreldes mehhaanilise KK resurss enne kap.remonti ( maksimaalselt – kuni 200 tuhat kilomeetrit läbijooksu).

Kokkuvõte.

Loetlesime eelised ja puudused mõlema käigukasti puhul. Valik on Teie. Autorendi teenuse hind sõltub ka sellest, milline on Teie auto käigukast. Kui soovite kokku hoida, siis valige mehhaniline käigukast. Kui soovite suuremat mugavust, siis valige automaatne käigukast.

SkyRent on ettevõte, mille tegevus on autorent Tallinnas ja me pakume autosid erinevate käigukastidega. Autopargiga saate tutvuda lingil www.skyrent.ee